TERMOTRANSFER

Termotransfer jest metodą pozwalającą na nanoszenie grafiki w trudnodostępnych miejscach odzieży, np. kieszenie, kołnierze, czapki z daszkiem itp. Technologia flex i flock pozwala na przeniesienie prostej grafiki na materiał bawełniany lub poliestrowy. Flex jest folią gładką. Stusujemy tradycyjne folie Flex, jak również odblaskowe o podwyższonej widoczności. Flock to folia o strukturze „meszku”.

Projekt graficzny w postaci wektorowej wycinany jest z folii na ploterze tnącym. Przygotowaną folię wgrzewa się w materiał za pomocą prasy termotransferowej. W naszym procesie produkcyjnym korzystamy z najlepszej jakości materiałów termotransferowych, co powoduje m.in. wysoką odporność i wytrzymałość na pranie tradycyjne i chemiczne. Standardowe wymiary zleconych realizacji wynoszą 37x44cm, jednakże jesteśmy w stanie wykonać i nanieść tą metodą o wiele większy motyw graficzny lub logo.

FOLIA FLEX

Metoda tworzenia nadruków, która polega na ploterowym lub laserowym wycięciu wzoru z pokrytej klejem folii, a następnie wgrzaniu jej w materiał za pomocą termoprasy. Flex nie wymaga przygotowywania matryc. Technika ta pozwala wykonać nadruki odblaskowe, metaliczne oraz bardzo gładkie, a także uzyskiwać efekt sztywności. Najczęściej używa się jej do ozdabiania nadruków bądź personalizacji odzieży. Jest opłacalna nawet przy niskich nakładach, nie ma dodatkowych kosztów przygotowania.

SUBLIMACJA

Polega ona na przeniesieniu dowolnej grafiki na jasne dzianiny poliestrowe. Wydrukowany wzór wgrzewa się za pomocą prasy termotransferowej. Można ją wykonywać jedynie na materiałach poliestrowych. Sublimacja jest jedną z najtańszych technik zdobienia odzieży. Charakteryzuje ją szybkość wykonania wydruku oraz przeniesienia go na materiał.

SUBLI-FLOCK

Ta metoda znakowania odzieży charakteryzuje się szczegółowym, wiernym odzwierciedleniem nanoszonego logotypu lub motywu graficznego oraz długą żywotnością naniesionej grafiki. Grafika nanoszona jest na specjalny podkład, który następnie wgrzewa się w materiał za pomocą prasy termotransferowej. Subliflock umożliwia uzyskanie dowolnych przejść tonalnych oraz wielokolorowej grafiki. Kolory są trwałe oraz nasycone.

Powierzchnia gotowego zdobienia pokryta jest delikatną strukturą „meszku”. Jesteśmy w stanie wykonać logowanie metodą Subliflock od wymiaru 1x1cm do 19x28cm